Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Vysoká škola podnikání > Aktuality > Buďte zaměstnancem snů. Prozradíme vám, jak na to.

Buďte zaměstnancem snů....

I když je aktuální nezaměstnanost okolo 5,1 %, pořád je ožehavým tématem problematika uplatnění absolventů na trhu práce. I když získáte vysokoškolský diplom, nemáte ještě zdaleka vyhráno.

Možná znáte podobné příběhy ze svého okolí nebo jste je zažili na vlastní kůži. Jeden pohovor střídá druhý, ale pracovní nabídka, o kterou byste stáli, nepřichází.

Tato situace ale není neměnná. Buďte to vy, kdo si bude vybírat z mnoha lukrativních pracovních nabídek. Poradíme vám, jak se stát zaměstnancem, o kterého se firmy poperou.

Kde je zakopaný pes?

 1. Poptávka pracovních míst ve vašem oboru převyšuje nabídku

Když ve vašem oboru nejsou volná místa, uplatit se jako absolvent může být velmi těžké. Pokud firmy mají přebytek uchazečů, většinou upřednostňují zkušené zaměstnance. Přeci jen, zaškolení nováčka vyžaduje čas a čas jsou přeci peníze.

 1. Nemáte dostatečné znalosti nebo je neumíte použít

Už během studia na mnohých školách zjistíte, že teorie je jedna věc, ale praxe druhá. Pokud je učební plán nastavený tak, že sice znáte spoustu teoretických pouček, ale neumíte je využít v praxi, je někde chyba.

 1. Podcenili jste přípravu

I na pohovor je důležité se připravit. Zjistěte si co nejvíce o firmě, do které se hlásíte. Čím se zabývá, jakou má filozofii, klienty, portfolio produktů či služeb…? U pohovoru také nikdy nelžete a nepřibarvujte si skutečnost. Zkušený personalista lež okamžitě odhalí. A odpovězte si upřímně – zaměstnali byste ve své firmě lháře?

 

Jak z toho ven?

 1. Vyberte si lukrativní obor, který vás bude bavit

Patříte mezi ty, kteří už od dětství vědí, v jaké profesi se chtějí jednou uplatnit? Nebo spíše tápete a poznáváte sami sebe? Ať tak či onak, důležité je, aby vás práce, kterou budete v budoucnu dělat, bavila, abyste pro ni měli vlohy a aby měl tento obor potenciál. Nadchli jste se pro ekologii, biologii, lingvistiku či jiný obor? Zjistěte si, jaké je uplatnění absolventů vašeho vybraného oboru na trhu práce. Vyhnete se pak zklamání, kdy vystudujete, ale v oboru kvůli nedostatku volných míst neprorazíte.

Nasměrovat vás ke studiu, které vám zajistí dobrou kariéru, mohou také různé psychologické testy. Vyzkoušejte si náš  test profesní diagnostiky. Díky němu snáze zjistíte, pro jaké obory máte vlohy a v jakém povolání se vám bude dařit.

 1. Vzdělávejte se a mějte přehled

Svět se neustále mění, co platilo dnes, už nemusí platit zítra. Zaměstnavatelé oceňují, když se zaměstnanci ve svém oboru vzdělávají a mají přehled o novinkách. Pokud si vyberete obor, který vás bude bavit, další vzdělávání pro vás nebude nepříjemná povinnost, ale zábava.

 1. Čerpejte zkušenosti praxí

Máte možnost zúčastnit se stáže nebo školní praxe? Nebo můžete čerpat zkušenosti v oboru formou placené brigády? Skvělé! Nejen, že zjistíte, jak uplatnit své teoretické znalosti v běžném provozu, můžete získat také cenné kontakty a reference, které pro vám pomůžou v cestě za vysněnou kariérou.

 1. Rozhoďte sítě

Už během studia můžete sbírat kontakty a rozhodit sítě. Vytipujte si firmy, ve kterých byste chtěli jednou pracovat a sledujte je na sociálních sítích. Založte si svůj profil na LinkedIn a pochlubte se svými úspěchy, dovednostmi a referencemi. Na sociálních sítích denně loví headhunteři nadějné potenciální zaměstnance. Zažijte ten pocit, když firma s nabídkou spolupráce osloví přímo vás.

 1. Na změnu není nikdy pozdě

Visí vám vysokoškolský titul doma na stěně, ale přesto vás práce, kterou děláte, nebaví? Nebo se nemůžete ve vašem oboru uplatit? Nebojte se udělat krok ke změně. Život je příliš krátký na to, abyste ho strávili v práci, která vás nenaplňuje nebo pracovali na pozici, která neodpovídá vašemu vzdělání a potenciálu. Díky modernímu systému vzdělávání můžete i při práci vystudovat školu, která vám pomůže nastartovat vaši kariéru. Otestujte se a udělejte krok k lepší budoucnosti už dnes.

 

Buďte zaměstnancem snů. Prozradíme vám, jak na to.

 


 • Buďte zaměstnancem snů. Prozradíme vám, jak na to.

  I když je aktuální nezaměstnanost okolo 5,1 %, pořád je ožehavým tématem problematika uplatnění absolventů na trhu práce. I když získáte vysokoškolský diplom, nemáte ještě zdaleka vyhráno. Možná znáte podobné příběhy ze svého okolí nebo jste je zažili na vlastní kůži. Jeden pohovor střídá druhý, ale pracovní nabídka, o kterou byste stáli, nepřichází. Tato situace […]

  Více informací
 • Přesměrování stránek na www.VSPP.cz

  Vážení vyučující a studenti, od 5. 12. 2015 budou stránky VŠP z důvodů spojení do nové školy přesměrovány na nový oficiální web Vysoké školy podnikání a práva, a.s. (www.vspp.cz).

  Více informací

Přihláška on-line

Vysoká škola podnikání již 15 let připravuje studenty, bakaláře a inženýry, jako odborníky pro praxi. Jedince, kteří se neztratí ani na trhu práce ani v podnikání. Neodkládejte svá rozhodnutí a zvolte si svou budoucnost hned.

Přihláška

Nejnovější videa

Všechna videa

Přidejte se k nám na facebooku

To se mi líbí